כישורים חברתיים פתרון2017-08-25T16:09:38+03:00

הילד מושלם אבל… יש מקום לשיפור בכישורים החברתיים

אנו מזהים את הצורך הרב של הורים וילדים הפונים ומבקשים עזרה במציאת פתרונות לילדים החווים קשיים חברתיים. ילדים רבים מתקשים להיות חלק מהקבוצה: חלקם נדחים על ידי הקבוצה, לעתים הם אינם דחויים אך אינם מרגישים בנוחות בתוך ההקשר החברתי בו הם נמצאים.
ילדים רבים , סביב קשיים מאוד ספציפיים, חווים קושי להבין את "הזרימה" בה הקבוצה נמצאת ועושים טעויות שהמחיר עליהם יקר מאוד: דחייה חברתית, פגיעה בהערכה עצמית, הימנעויות, קושי בוויסות רגשי, אימפולסיביות, קושי בפתרון בעיות, קבלת החלטות כו'… . הצורך לעזור לילדים אלו קיים וכמעט בכל כיתה ובכל בית ספר ילדים רבים מתקשים להיות ולהרגיש חלק מהקבוצה. הסיבות לכך רבות ומגוונות – חלקם של הילדים מתקשים בגלל קשיים אובייקטיביים כגון: הפרעות קשב וריכוז, בעיות מוטוריות, קשיים רגשיים שונים ומעברים שלא צלחו.

כישורים חברתיים הפתרון
יש לנו פתרון!

גם הזמן בו אנו חיים מערים קשיים רבים: אנו חיים בתוך מהפכה תקשורתית מתמשכת שאת משמעותה עדיין איננו מבינים עד הסוף, אך אנו מרגישים את השינוי בחיי היומיום שלנו. התקשורת עם האחר הפכה מורכבת ובעלת רבדים רבים, מלבד תקשורת "פנים אל פנים" ילדינו מתקשרים ברשתות חברתיות ואת השפעות השינוי אנו למדים כל הזמן. ילדים ומבוגרים חשופים היום יותר מתמיד להכל כולל הכל – המידע החדש מבלבל והשאלה מי ומה אני הופכת לשאלה רלוונטית יותר מתמיד.
עפ"י גישות פסיכולוגית מסוימות, הקושי של הילד להיות חלק מהקבוצה מייצג את הקושי בתוך "הקבוצה הראשונה" שלו – משפחתו. העבודה על הקושי נעשית תוך הבנת הדינאמיקה של היחסים עמם. לעתים זה נכון אך לפעמים אין זה כך כלל וכלל – ילדים רבים לא למדו היטב יישום כללי התנהגות בסיסיים שאמורים להיות כרטיס הכניסה לעולם החברתי שנמצא סביבם.

חשוב לציין, כי קיימת חשיבות רבה לזיהוי מוקדם, איתור וטיפול בקשיים החברתיים של ילדנו על מנת להפחית סיכונים להחמצת הזדמנויות  בתחומי החיים שונים (יחסים בין אישיים, קריירה ותעסוקה, שעות פנאי וכו'…) . כישורים חברתיים טובים הם חלק מחוסן נפשי ויכולים להפחית סיכון  או לתרום להתמודדות טובה יותר עם פסיכופתולוגיה, במיוחד עם דיכאון וחרדה.

כישורים חברתיים

יש פתרון

טענתנו היא כי ניתן ללמוד כיצד להיות יותר חברתיים.
לצורך כך, בהתבסס על ניסיון של שנים רבות, פיתחנו שיטה ייחודית שנקראת "אני IN". השיטה מבוססת על הגישה ההתנהגותית קוגניטיבית (CBT) אשר מומלצת על ידי ארגוני הבריאות העולמיים.

איך עושים זאת?

  • בקבוצות קטנות והומוגניות נזהה את הבעיות המפריעות בקשרים חברתיים, ונפתור אותן תוך כדי תרגול "על המקום"
    וקבלת פידבק וכך הילדים יוכלו להתאמן בצורה ממוקדת בין המפגשים.
    מיועד לילדים, מתבגרים ומבוגרים צעירים.
  • הדרכות להורים.
  • טיפולים אישיים עפ"י הצורך.
  • הערכה, טיפול ומעקב פסיכיאטרי לילדים וגם למבוגרים, עפ"י הצורך.
  • שיתוף פעולה גם עם הצוות החינוכי של הילד, בתיאום עם המשפחה.

איפה ניתן השירות?

השירות ניתן ברחבי הארץ.
לפרטים ניתן לפנות למוקד מכון פסגות – בטלפון: 03-5288171 או בדוא״ל: moked@psagot.com